12. Bazaar v Teheránu

Ráno v devět vyjíždíme na bazaar do dolní části města, cesta tam nám trvá asi hodinu a půl, prodíráme se městským provozem, vyfotil jsem zajímavou reklamu, anglický nápis je

“DOWN WITH THE U.S.A."

a pod tím je arabsky jednoduše

Smrt Americe.

...bez komentáře...

bilboard v teheránu

Na bazaru všechno při starém, tento je zaměřen na látky, mě nejvíce fascinují ty jejich obchody s oříšky a kořením, to je prostě nádhera. Látky bohužel na fotkách nevyzněly.

bazaar v teheránu bazaar v teheránu

Na bazaru jsme strávili asi dvě hodiny a jedeme zpět. Drobně prší, doprava je i na místní poměry dost hustá, zpět jedeme cca dvě a půl hodiny, je to hrůza!!!!
Ale dojeli jsme, (zatím) byli tací, kteří to nezvládli.

Tak teďka něco z běžného života.

Toalety – toaleta je zpravidla pouze díra v zemi, jako na obrázku, k tomu je hadička, něco jako bidet kombinovaný se sprchou. Toaletní papír není součástí záchody v teheránu takové toalety.
Jak to místní dělají,
to se jen domýšlím.

záchody v teheránu

Takové toalety jsou všude, i v luxusním hotelu, i pro ženy, je to tzv. turecký záchod, pisoáry pro muže tu nemají, vyjímka je to odpočívadlo před Teheránem, ale i tam je mají za zástěnou a oděleny od sebe.

Zvířátka – viděl jsem kočky, ty jsou tu pravé perské, veliké až obrovské a huňaté,
psy (už jsem chtěl říct, že jsem žádného neviděl, ale viděl a dokonce vyfotil. Byl to takový roztomilý medvídek, nějaký kříženec vlčáka a ovce. Take jsem viděl na cestě do Isvahánu v poušti několik psů, kteří tvarem, velikostí I zbarvením připomínali psa Dingo, byli to pouštní zdivočelí psi.

pes v íránu perská kočka v teheránu

Pak jsem viděl i potkany, jednoho jsem vyfotil, a take jsem viděl místní hmyz, “kokrouše” – asi z anglického cocrouch, nějací švábi, ale velcí. Naštěstí, pokud tento šváb chce někam vylézt a spadne na záda, tak už se sám nedokáže převrátit a časem zahyne.

cocrouch-šváb parkování v 9ránu v teheránu

O dopravě už jsem psal hodně, tak jen několik poznámek na dokreslení – viděl jsem v malé dodávce, velikosti naší 1203, jak sedí na předních sedadlech čtyři chlapi. Do taxíku se vejde běžně osm dospělých, na malou motorku čtyřčlenná rodina včetně domácího zvířectva.

Tak, pro dnešek vše, zíta jdeme do hor a večer nočním vlakem do dalšího provinčního městečka (YAZD), pojedeme celou noc, ráno jsme na místě, uvidíme.

Next Next
HLAVNÍ STRANA